Google’da öne çıkmanın en iyi yolu web siteniz için iyi bir SEO çalışması yapmaktan geçer. SEO yani “arama motoru optimizasyonu” ile web sayfanız çok daha iyi indekslenebilir bir durumda olacaktır. Yani web sitenize koyduğunuz her bilgi bunu arayanlar açısından bir sonuç olarak yansıtılacak ve web sitenize ziyaretler yoğunlaşacaktır.

Tabiki bununla birlikte yapmanız gereken bazı hususlar da şunlardır :

1- Web sitenizin yazılım altyapısını arama motorlarına uygun hale getiriniz. Bunun için kurumsal bir yerden destek alınız ya da sitenizi yeniden yaptırınız.

2- Web sayfanızı sürekli güncel tutmaya çalışınız. ( yani içeriklerinizi değiştirebilir yeni içerikler ekleyebilirsiniz.)

3- Web sitenizdeki ürün ve hizmetlerinizi tanıtırken kullandığınız ifadeler ve tanıtıcı bilgi metinleri mutlaka sizin tarafınızdan yazılmış olmalı yani orijinal olmalıdır. Başka siteden aldığınız bilgiler size çok fazla bir şey sağlamaz. Bunlar Google açısından takibi çok kolay şeylerdir. Yani Google sitenize başka bir siteden aldığınız metni kolaylıkla çözer ve sizi orijinal içerik kullanmadığınızdan dolayı arama sonuçlarından çıkartmaz. Ya da geri sayfalarda çıkarsınız.

4- Web sitenizi güvendiğiniz ve sizden daha çok ziyareti olan sitelere link vererek tanınan bir site olduğunuzu sağlayınız. Birçok seçkin sitede linki olan web sitesi için Google ayrıyeten bir puan vermektedir. Yani o sitenin marka değerini yükseltmektedir. Bu ise aramalarda sizi ilk sıraya çıkartmak için bir neden olacaktır.

5- Web sitenizin reklamını yapınız. Sektörel toplu mailler atarak ya da Google Adwords gibi reklam araçlarını kullanarak sitene sizi ziyaret edecek ziyaretçiler bulunuz. Burada bu ziyaretçilerin gerçek olması önemlidir. Yani sitenizde gezinti yapmaları ve inceleme yapmaları gerekmektedir.

6- Web sitenizin hizmetlerini özellikle domain hizmetini 2 ya da 3 yıllık satın alınız. Bunun anlamı o sitenin geçici olmadığını gösterir. Google özellikle bunlara da dikkat eder. Birçok büyük marka olmuş siteler web isimlerini 5 ile 10 yıllık satın alırlar.

7- Web sitenizin kesintiye uğramaması ve web isminizin expired ( süresinin dolması ) durumuna düşmemesi için özellikle gayret ediniz.


 Okunma Sayısı:8000    06 Kasım 2014


Yorum Yap

Girilecek rakam : 745422Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.