Web sayfası yaptıran birçok şirket tasarımın güzel olması için çalışır. Haksız da değiller ancak sadece tasarım müşteriyi web sitesine çekmez ve sürekli olarak siteyi takip etmesini sağlamaz.

     Şirketler için önemli olan web sitesinde kurumsal bir kimliğin hissedilmesi ( yani şirket renkleri ve şekillerinin kullanılması ), site kompozisyonunun (kurgu) derli toplu olması, kullanışlılık ve hafif tonlarda çalışmalar yapılarak içerik yani ürünlerin ön plana çıkarılması çok daha önemlidir.

    Tasarımı güzel olup web yazılımı kötü olan bir şirket için müşteri beklemek boşunadır. Çünkü web üzerinden müşteri kazanmak ya da etkili bir reklam aracı olarak web sayfasını kullanmak için arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilecek bir altyapı, yazılım ve içerik bilgisi çalışmasının yapılması gerekmektedir. Bunun için tasarımın hiçbir önemi yoktur. Hatta hiç tasarımı olmayan bir siteye bile arama motorları sayesinde milyonlarca kişi ziyaret ettirilebilir.

    Sonuç olarak web sitesinde görüntü önemlidir ancak web sayfasının şirkete sağlayacağı yararlarda sitenin web yazılımı, SEO uyumluluğu, içerik bilgilerinin yeterliliği çok daha önemlidir. Bunun için, web sitesi yaptırırken size arama motorunda iyi sonuç sağlayacak altyapısı olan bu konuda başarılı sonuçlar vermeyi taahhüt eden kurumlar ile çalışmak gerekmektedir.


 Okunma Sayısı:5906    12 Kasım 2014


Yorum Yap

Girilecek rakam : 914761Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.